Požární sport 

Každý rok se zúčastňujeme okrskových závodů, kde pravidelně sbíráme úspěchy. V posledních letech naši dorostenci a dorostenky soutěží ve Velké ceně Ústecko-Orlicka.


V sobotu 11.5.2019 se konaly okrskové závody v Helvíkovicích, kde proběhly oslavy ke 130. výročí místního sboru. I náš sbor měl co slavit, v dopoledních závodech dětí v kategorii mladších, kde naši závodníci předvedli nejlepší čas v požárních útocích, ale při součtu s jednotlivcema se umístili na celkovém druhém místě. V kategorii starších se mladíci umístili na třetím místě a třetí nejrychlejší na 60m byla naše Kája Dolečková!

V odpoledních hodinách se závodilo v kategoriích žen a mužů. Družstvo Kamily Kořínkové v kategorii ženy II obsadilo 2. místo. Ženy I po nejlepším čase v požárním útoku, se po součtu s disciplínou 100m překážek celkově také umístily na 2.místě, i v jednotlivcích skončila Adéla Jančarová druhá. V obou kategorií mužů naši závodníci zvítězili. Závod mužů na 100m překážek ovládl Martin Hynek, druhý byl David Třešňák, třetí Josef Motl a čtvrtý Michal Hynek.


Našim dorostencům začíná sezóna. V sobotu 7.4. je vytáhlo krásné počasí na dráhu. Holky měli velmi pěkné pokusy, pomalu ale jistě stahují časy k hranici osmnácté vteřiny. Za to naši kluci neměli svůj den. První pokusy dopadly nějak takto (viz.foto). Druhý pokus pro změnu ležel koš za kádí. K týmu přišel nový béčkař, takže kluci mají před prvními závody ještě dost práce.


Našim dorostencům končí pauza a k individuálním tréninkům začínají společné tréninky v tělocvičně!
Tuto sezónu budou chtit zlepšit umístění ve VCÚ a také si zaběhnout "větší" závody jako Východočeskou ligu nebo extraligu v Letohradě. O všem vás budeme informovat zde a také na našem facebooku!


Tabulka VCÚ

Memoriál Zdeňka Musila

 

Okrskové a okresní závody v PS